Agjencia Zhurnal.mk.

Në 24 orët e fundit Kosova regjistron 7 raste të reja me Kovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një rast i vdekjes me koronavirus.

 

Nga 1 mijë e 324 testime, shtatë qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se sot janë shëruar 26 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157 mijë e 631.

Në total numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është 380

Related posts

Kurti: Kosova dhe Shqipëria jo vetëm që njohin njëra-tjetrën, por kemi besim të plotë tek njëra-tjetra

D V

Haxhiu për sulmin në Gllogjan: Ekipi i mjekësisë ligjore është në vendin e ngjarjes, rasti duhet të zbardhet sa më parë

D V

Tragjedia në Kroaci, reagon Kurti: Lutemi për sa më pak viktima, jemi pranë familjarëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More