Agjencia Zhurnal.mk.

Në 24 orët e fundit vramë 710 ushtarë rusë

Ukraina thotë se 710 ushtarë rusë kanë vdekur në 24 orët e fundit pas përleshjeve në frontin e luftës me forcat e armatosura vendase.

Me anë të një postimi në Twitter, Forcat e Armatosura të Ukrainës bëjnë me dije se në total numri i ushtarëve rusë të vdekur që prej fillimit të luftës ka shkuar në 112,470.

Ndërkohë, nga ana tjetër, Rusia është kundërpërgjigjur duke dërguar një anije të armatosur me armë hipersonike, sipas saj, në kuadër të stërvitjeve ushtarake që po zhvillon në detin e Norvegjisë.

Javën e kaluar, Vladimir Putin dërgoi frigatën në Oqeanin Atlantik, të armatosur me gjeneratën e re të armëve hipersonike, si një sinjal kundërpërgjigjeje ndaj Perëndimit, se Rusia ende nuk është tërhequr nga lufta në Ukrainë.

Ndërkohë, raportohet se trupat ruse dhe grupi Wagner kanë marrë nën kontroll qytetin në lindje të Ukrainës, Soledar, pas lëvizjeve taktike të ditëve të fundit.

Related posts

Kapen 5.7 tonë kokainë! Droga nga Amerika Latine po transportohej drejt portit të Hamburgut

Xh M

Përmbytje dhe rrëshqitje dheu në Brazil, 8 të vdekur

Xh M

Viktimat e Gazës padisin qeverinë gjermane për “mbështetje të gjenocidit kundër palestinezëve” ​

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy