Agjencia Zhurnal.mk.

Në 24 orët e fundit regjistrohen 20 raste të reja me Kovid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 22 raste të reja me koronavirus nga 2095 testime të kryera dhe një person ka humbur jetën.

 

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton në 24 orët e fundit janë dhënë 6.239 doza të vaksinës kundërCOVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.549.215 doza të vaksinës. Deri më sot 712.793 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.276. Në total numri i rasteve aktive është 428.

Related posts

Kosovë/ Ministria e Infrastrukturës pezullon vendimin për taksën 5 euro për automjetet

N E

Zyra e presidencës hedh poshtë raportimet se DASH ka hedhur kritika ndaj Osmanit për aksionin në veri

D V

Rritja e shpenzimeve kapitale “dëmton” sektorin privat

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More