Agjencia Zhurnal.mk.

Në 24 orët e fundit në Tetovë një person ka humbur jetën si pasojë e Kovid-19

Tetovë, 14 shtaor – Në 24 orët e fundit në Tetovë një person ka humbur jetën si pasojë e Koronavirusit informon Tetovasot nga të dhënat e Spitalit të Tetovës.
Autoritetet thanë se ditëve të fundit është ulur ndjeshëm numri i të prekurve nga virusi duke apeluar që të vazhdojë respektimi i masave dhe sa më shumë persona tu drejtohen qendrave të vaksinimit në Tetovë.
Janë 5 pacientë që janë prekur nga virusi që kanë marrë një dozë të vaksinës dhe 4 me nga dy doza.
Pacientë me oksigjeno terapi janë 40 ndërsa nuk ka asnjë në respiratot kurse ambulantë ditore janë 81.
Të përkujtojmë se nesër në Tetovë do të fillojnë shkollat e mesme me prezencë fizike .Ata për dy javë kanë mësuar online.

 

Related posts

Janë konfiskuar rreth 5000 copë piroteknikë në sheshin e Tetovës

D V

Për të mos humbur blerësit, tregtarët s’e respektojnë ligjin

Redaksia

Uniforma të reja për policinë e uniformuar dhe njësi të tjera të MPB-së

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More