Agjencia Zhurnal.mk.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 6 raste të reja me Kovid-19

Në 24 orët e fundit janë shënuar gjashtë raste të reja me Covid-19 nga 1427 testime të kryera.

 

Fatmirësisht, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë nuk është shënuar asnjë humbje jete si pasojë e Covid.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.589.739 doza të vaksinës.

Deri më sot 746.232 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Sot janë shëruar 21 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.504. Në total numri i rasteve aktive është 429.

Related posts

Voton kreu i PDK-së: Zgjedhjet lokale janë për qytetarët dhe jo për politikanët

D V

Miratohet në parim buxheti për vitin 2022

D V

Shkroi se Kurti duhet ta lëshojë Kosovën ose do të vritet, Haxhi Hoti thotë se i vjen keq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More