Agjencia Zhurnal.mk.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 357 raste të reja me Kovid-19

Në Kosovë janë regjistruar edhe 24 viktima nga Covid-19.

 

Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë shënuar edhe për 357 raste të reja me koronavirus, nga 7.027 teste të realizuar.

Në 24 orët e fundit është raportuar se janë shëruar edhe 1.498 pacientë nga Covid-19 ndërsa, 15 mijë e 835 raste janë aktive.

Minstria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës kundër COVID-19. Kurse, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.066.947 doza të vaksinës.
Deri më sot 369.033 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

Ministri Mehaj dhe gjeneral Rama vizita e takime të suksesshme me krerët ushtarakë në SHBA

D V

Bislimi: Nuk do të ketë takim Kurti-Vuçiq

D V

Bislimi: Ideja për arkiva të UÇK-së është artificiale, nuk e përjashtojmë mundësinë që Serbia t’i ketë shkatërruar arkivat

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More