Agjencia Zhurnal.mk.

Në 19 qytete nuk ka raste aktive me koronavirus

Shkup, 5 korrik – Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë në 19 qytete të Maqedonisë nuk ka raste aktive me coronavirus.

 

Qytetet ku nuk ka të infektuar janë: Shtipi, Struga, Koçani, Gjevgjelia, Negotina, Sveti Nikolla, Resnja, Radovishi, Dellçeva, Vinica, Probishtipi, Vallandova, Bogdanci, Krusheva, Demir Hisari, Demir Kapia, Makedonski Brod, Makedonska Kamenica dhe Dojrani.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.716.

Kurse, numri i pacientëve të shëruarve është 150.100, numri i vdekjeve është 5.486 dhe numri i rasteve aktive është 130.

Related posts

BE-ja donon pajisje për avancimin e qasjes për vaksinat kundër KOVID-19

Z.H

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe me diell

Z.H

Nga nesër hynë në fuqi masat për kursimin e energjisë elektrike

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More