Agjencia Zhurnal.mk.

Në 109 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, nuk mungon një urim nga Vera Ora

Vera Ora, nëna e këngëtares së famshme botërore, Rita Ora, po ashtu ka një lidhje të veçantë me Kosovën e Shqipërinë.

 

Ndonëse nuk heziton asnjëherë të shfaq dashurinë që ka ndaj trojeve shqiptare, ajo nuk ka munguar me një urim në Ditën e Flamurit apo 109 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Psikiatrja, e ndjekur nga mijëra fansa në rrjete sociale, ka ndarë një fotografi me veshje tradicionale shqiptare për të festuar 28 Nëntorin.

“Dita e Pavarësisë, qëndroni të lumtur me shumë dashuri dhe prosperitet”, kanë qenë fjalët e Orës.

Ndërkohë, deri më tani nuk është bërë një reagim nga ylli ndërkombëtar ndonëse është gjithnjë pranë shqiptarëve – në të mirë e në keq.

Kujtojmë që Rita është një këngëtare e kantautore shqiptare e lindur në Kosovë.

Ajo së bashku me familjen u zhvendosën në Londër kur ishte vetëm njëvjeçe. 

Related posts

Rihanna heq padinë kundër babait, për të cilin pretendonte se e përdori emrin e saj për të fituar para

D V

Rihanna dhe A $ AP Rocky qëndrojnë gjithë natën në një studio muzikore dhe dalin në orët e para të mëngjesit

D V

Kaltrina Selimi lë pa fjalë me paraqitjen përrallore në fustan të kuq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More