Agjencia Zhurnal.mk.

Ndryshon rregulli nga FFK, tani do të jenë 20 futbollistë në protokoll

Gazeta Olle ka transmetuar ditë më parë ankesat e trajnerëve për numrin e lojtarëve rezervë.

Bekim Isufi, Ardian Nuhiu e Armend Dallku thanë se duhet të rritet numri i lojtarëve që janë në protokoll për shkak se skuadrat kanë të drejtë për pesë zëvendësime.

E kjo tanimë ka ndodhur, pasi FFK i ka njoftuar klubet se nga java e parë do të kenë të drejtë t’i kenë 20 lojtarë në protokoll nga 18 sa ishte më parë.

Ky lajm është shumë i mirëseardhur për skuadrat kosovare, pasi siç kishin deklaruar edhe tre trajnerët për Gazetën Olle, ky ndryshim ishte shumë i nevojshëm.

Trajnerët e Superligës duan nga FFK më shumë lojtarë në bankën rezervë pasi kanë mundësi për pesë zëvendësime

Tashmë më shumë lojtarë do ta kenë mundësinë të jenë afër skuadrës, e gjithashtu do t’i ofrohet më shumë mundësi edhe talentëve vendor. /Gazeta Olle/

Related posts

MAPAS: Mjetet e përgjithshme në shtyllën e dytë dhe të tretë me rritje prej 15 për qind në vitin 2020

D V

Ngasje e biçikletës nëpër Shkup, nisma “NëBiçikletë” e shënon 10 vjetorin e ekzistimit

Xh M

Takim i Shaqirit me përfaqësues të Institutit të Pedagogjisë

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More