Agjencia Zhurnal.mk.

Ndryshon orari në Superligë, këto janë çiftet e xhiros së tretë dhe ora kur do të luajnë

Superliga e Kosovës rikthehet këtë fundjavë pas përfundimit të ndeshjeve të Kombëtareve.

E nga xhiro e tretë do të ketë orar të ri të ndeshjeve që do të luhen.

Kësisoj elita e futbollit kosovar starton ditën e shtunë me tri ndeshje shumë interesante.

Malisheva do të pres Dritën, derisa Ballkani pret Ulpianën.

Kryendeshja e kësaj xhiro do të zhvillohet në Skenderaj, ku Drenica është nikoqir i Prishtinës dhe që të tria ndeshjet fillojnë nga ora 16:00.

Ndërkohë ditën e diel zhvillohen dy ndeshje të tjera, ku Llapi pret Feronikelin.

E në stadiumin e qytetit në Gjilan, Gjilani është nikoqir i Dukagjinit me këtë takim që fillon nga ora 15:00.

E shtunë, 11/09/2021

Malisheva – Drita 16:00
Ballkani – Ulpiana 16:00
Drenica – Prishtina 16:00

E diel, 12/09/2021

Gjilani – Dukagjini 15:00
Llapi – Feronikeli 16:00 /Gazeta Olle/

Related posts

ESHS: Në tetë ditët e para janë regjistruar gjithsej 419.485 persona, 129.614 amvisëri dhe 173.439 banesa

N E

Taravari: Nuk është definitive, por me shumë mundësi do të bëhemi pjesë e Qeverisë

Z.H

Kosova U15 fiton pas penalltive ndaj Malajzisë U15

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More