Agjencia Zhurnal.mk.

Ndryshimi i Hatem Ben Arfa – Nga ylli i futbollit në ndërtimin e karrierës në një sport tjetër

Hatem Ben Arfa, një sulmues që zhvilloi karrierën e tij në Lyon, Marseille, Newcastle United, Paris Saint-Germain dhe Rennes, ka ndryshuar topin e futbollit për raketën e tenisit pasi është bërë një lojtar i padelit.

Ish-futbollisti francez, i cili pati një periudhë jetëshkurtër në Real Valladolid në vitin 2020, është pa skuadër që nga viti 2022 dhe tani në moshën 36-vjeçare ai veçohet në botën e padelit.

Sipas Daily Star, Hatem Ben Arfa është tërhequr zyrtarisht nga futbolli dhe ka luajtur 70 turne në një vit dhe është renditur në mesin e 1500 lojtarëve më të mirë nga 42 mijë lojtarë.

“Padel Magazine” publikoi në muajin nëntor se Ben Arfa zinte “pozitën e nderit 1342 në renditjen franceze”.

Ben Arfa dhe marrëdhënia e tij me padelin

Gazeta Le Parisien raporton se Ben Arfa stërvit padel katër ose pesë ditë në javë në seanca disa orëshe, duke luajtur me Christophe Jallet ose Cyril Hanouna.

“Ben Arfa nuk bën asgjë më shumë se kaq. Ai luan çdo ditë ose pothuajse çdo ditë”, shpjegoi Roland Mermillod, gjyqtar i padelit për garat në të cilat merr pjesë futbollisti.

“Është mirë ta kesh atë si lojtar. Nuk është aspak idiot. Ai vjen për kënaqësi. Njerëzit janë të lumtur të luajnë kundër tij”, shtoi gjyqtari për Ben Arfan.

Karriera e Ben Arfas

Hatem Ben Arfa luajti 15 ndeshje për Kombëtaren e Francës dhe shënoi dy gola.

Gjatë gjithë karrierës së tij, futbollisti i talentuar nga Clamart fitoi 6 liga, 3 kupa, 5 Superkupa dhe 2 Kupa të Ligës.

Ndeshja e tij e fundit zyrtare daton në 2 prill 2022. 

Related posts

Spanja për herë të parë siguron pjesëmarrjen në Lojrat Olimpike

Xh M

Derbi spektakolar në Strugë pa fitues, por me katër gola

Xh M

Real Madridi mund të ndryshojë qëndrim për të ardhmen e Arda Gulerit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy