Agjencia Zhurnal.mk.

Ndodh fuzionimi mes klubeve, Vushtrria rikthehet në Ligën e Parë

Përkundër rënies në Ligën e Dytë, klubi kaltërebardhë është fuzionuar me skuadrën e Dardanës e cila garon në Ligën e Parë, duke ia mundësuar kështu ish-kampionëve të Kosovës që të rikthehen përsëri në këtë nivel të garave.

Gazeta Olle mëson se deri te ky vendim i Dardanës erdhi pasi nuk arritën të bëheshin gati për sezonin e ri në Ligën e Parë.

Zyrtarizimi ka ardhur nga vetë faqja e Vushtrrisë.

Mund të jetë një imazh i teksti

Kujtojmë se vushtrriasit kanë bërë ndryshime rrënjësore në klub, duke afruar gjithashtu disa futbollistë kualitativ në radhët e veta.

Padyshim se ky është një lajm fantastik për qytetin e Vushtrrisë. /Gazeta Olle/

Related posts

Kasami dhe Pajaziti përkujtuan ditën e shëndetësisë me thirrje për kujdes shëndetësor

Z.H

Rinia dhe tregu i punës, kërkesa dhe pritshmëri të mëdha nga të dyja palët

Redaksia

Stuhia dëmton çatinë e një ndërtese në Shkup

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More