Agjencia Zhurnal.mk.

Ndikimi i Cristiano Ronaldos – kënga e vitit 2007 “This Is the Life” e Amy MacDonald arrin në pozitën e parë në Arabinë Saudite

Ndikimi i Cristiano Ronaldos nuk njeh kufij dhe së fundmi, ai luajti një rol në pozicionimin në pozitë të parë të një kënge të vitit 2007 në Arabinë Saudite.

Në një kthesë befasuese, Ronaldo ka kontribuar në ringjalljen e këngës së suksesshme të Amy MacDonald “This Is the Life”.

Fillimisht e lansuar nga këngëtarja skoceze në dhjetor 2007, kënga kishte arritur tashmë vendin e parë në gjashtë vende të ndryshme dhe albumi i saj me të njëjtin emër arriti statusin e trefishtë të platinit.

Foto: Getty Images

Ajo që është magjepsëse është se “This Is the Life” po rikthehet, falë TikTok-ut.

Klipet me Ronaldon dhe Jordan Henderson nga Al Ettifaq në Ligën Pro të Arabisë Saudite kanë përdorur këtë melodi tërheqëse, duke i dhënë një jetë të re.

Në një kthesë të jashtëzakonshme të ngjarjeve, “This Is the Life” tani është ngjitur në vendin e parë në tabelat për Arabinë Saudite në shërbimin e njohur të transmetimit Spotify.

Versioni i përshpejtuar i kësaj kënge mban pozitën e gjashtë në këtë listë.

Në podcastin Restless Natives, Amy MacDonald tha: “Ajo që është e çmenduri është se kënga është aktualisht numri një në Arabinë Saudite. Kisha filluar të vëreja se po merrja shumë komente në gjuhën arabe në mediat sociale. Isha sikur “Duket bukur, por unë “Nuk e kam idenë se çfarë thotë” dhe kishte gjithnjë e më shumë.

“Dikush e shikoi dhe duket se ka shumë video në mediat sociale duke përdorur “This Is the Life” që shfaqin Ronaldo duke luajtur futboll në Arabinë Saudite”, u shpreh ajo. 

Related posts

Zbulohet klubi befasues që Tuchel dëshiron ta drejtojë pas largimit nga Bayern Munich

D V

Zidane gati për të marrë Bayern Munichun, por është në pritje të një klubi tjetër

D V

Faktohet sulmi seksual, gjykata spanjolle e dënon edhe zyrtarisht me shumë vite burg dhe para Dani Alvesin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy