Agjencia Zhurnal.mk.

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë mbrëmjen e kësaj të diele. Raportohet se tërmeti është ndjerë edhe në Jug të vendit, por edhe në juglindje.

 


Sipas të dhënave sizmiologjike, tërmeti ka qenë me epiqendër në Greqi dhe është ndjerë edhe në vendin tonë. Lëkundjet sizmike kanë qenë me magnitudë 5.8.

Related posts

Rama: Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizim, BE-ja po turpërohet karshi saj

D V

Covid-19, kurba e infektimeve pëson rënie, ISHP: Vetëm në 10 bashki ka trend rritës të infektimeve

D V

Sfidat e Shqipërisë drejt integrimit evropian, Gjonaj takim me Zingraf

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More