Agjencia Zhurnal.mk.

Ndeshjet në Superligën e Kosovës do të kenë nga tani e tutje nga nëntë zyrtarë

Këtë edicionin do të futet edhe në VAR-i që automatikisht ka shtuar numrin e zyrtarëve për ndeshje.

Tani nga katër gjyqtarë sa ishin, do të jenë plot gjashtë, ku dy prej tyre do të jenë të angazhuar në VAR, shkruan GazetaOlle.

Po ashtu përveç vëzhguesit të ndeshjes dhe kontrollorit të gjyqtarëve, federata do të delegojë edhe një operator për VAR.

Kjo i bie që në një ndeshje do të jenë nëntë persona të deleguar nga FFK.

Po ashtu janë rritur edhe kostot për një ndeshje, pasi për VAR minimalisht duhet të jenë tetë kamera në çdo stadium. /Gazeta Olle/

Related posts

Progni: Është e rëndësishme të jemi kampion vjeshtor, kjo fitore i dedikohet tifozëve tanë

Redaksia

Analizë: Gjykatësit dhe qytetarët e korruptuar

Z.H

Shaqiri – Gir: Mbështetja e BE-së e rëndësishme për zhvillimin e sistemit arsimor

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More