Agjencia Zhurnal.mk.

Ndeshje vendimtare për Kosovën U17 ndaj Ishujve Faroe – formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës U17 do të luaj ndaj Ishujve Faroe në ndeshjen e tretë të Grupit 9.

Dardanët e rinj do të përballen në këtë takim me Ishujt Faroe.

Deri më tani Kosova U17 ka zhvilluar dy ndeshje, ku ka fituar ndaj Austrisë 0-1 dhe ka humbur nga Sllovenia 1-0.

Tanimë dy trajnerët Arsim Abazi i Kosovës dhe homologu i tij kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Kosova U17: Gjokaj, Bajraktari, Gashi, Shahini, Marku, Merlaku, Milaj, Bllaca, Gjini, Racaj, Krasniqi.

Ishujt Faroe U17: Thomsen, Eydsteinsson, Arngrimsson, Rasmussen, Johannessen, Heinesen, Mikkelsen, Petersen, Bajrkhamar, Hojgaard, Bjorn. /Gazeta Olle/

Related posts

Regjistrohen 80-të raste të reja me Covid-19

Xh M

Ndjehet tërmet në Maqedoni

D V

Prindërit kërkojnë të ketë grup të punës në MASH për revizion të Konceptit për arsim fillor

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More