Agjencia Zhurnal.mk.

Ndërtimi i Pishinës në Çair po bëhet realitet

Shkup, 1 shtator – Agjencia për Rini dhe Sport e Maqedonisë së Veriut ka bërë publikimin e procedurës për furnizim publik për ndërtimin e pishinës në Komunën e Çairit.

 

Kjo pishinë është paraparë të ketë edhe panele fotovoltaike për efikasitet energjetik me të cilat deri në 80% do të reduktohen shpenzimet e energjisë elektrike për mirëmbajtjen pishinës.

📢📢Ndërtimi i Pishinës në Çair po bëhet realitet Agjencia për Rini dhe Sport e Maqedonisë së Veriut ka bërë publikimin…

Posted by Visar Ganiu on Wednesday, September 1, 2021

Related posts

Filipçe: Ende nuk dihet nëse do të ketë nevojë për dozë të tretë të vaksinës

D V

Gjykata Supreme ka miratuar vendim për “Lagjen e Trimave”

Redaksia

Do të qendrojë edhe në RMV/ Angela Merkel, vizitë lamtumire në Ballkanin Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More