Agjencia Zhurnal.mk.

Ndërron jetë ish deputeti i LSDM-së

Shkup, 25 nëntor – Ka ndëruar jetë ish deputeti i LSDM-së nga Struga Stojçe Kovaçevski, ndërsa për vdekjen e tij njoftoi Radmilla Shekerinska, informon Zhurnal.

 

Kovaçevski ishte mjek i mjekësisë interne.

“Përgjithmonë iku shoku jonë, bashkëluftëtari jonë socialdemokrat, mjek i mjekësisë interne dhe ish deputet, Stojçe Kovaçevski nga Struga. Kujtimet e këtij njeriu të shkëlqyeshëm gjithmonë do të ngelen tek ne. Ndershmëria e tij, principet e drejtësia e bënë person të veçantë në politikë. Ngushëllime familjes”, ka shkraur Shekerinska në FB.//Zhurnal.mk

Засекогаш замина нашиот другар, нашиот соборец социјалдемократ, доктор по интерна медицина и поранешен пратеник Стојче…

Posted by Radmila Sekerinska on Wednesday, November 24, 2021

Related posts

Arrestohet shoferi i autobusit në Kroaci: Më zuri gjumi në timon

R Zh

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

D V

Në Shkup dje janë sanksionuar 11 shoferë nga të cilët 37 për vozitje të shpejtë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More