Agjencia Zhurnal.mk.

NDËRRON JETË AKTIVISTI DHE HUMANISTI I MADH, RAMADAN BAJRAMI

Malmo, 22 tetor – Në Malmo të Suedisë sot ka ndërruar jetë Ramadan Bajrami nga Shkupi. Bajrami njihej për aktivitetet e shumta humanitare në vend dhe diasporë. Varrimi i të ndjerit do të bëhet në Malmo, ndërsa pritja për ngushëllime në Shkup.

 

Bajrami ishte një njeri me ndjenja të fuqishme atdhetare dhe fetare. I farkuar me këto cilësi, ai një jetë të tërë ia kushtoi përmirësimit të jetës shoqërore për një të ardhme më të ndritur të brezave të rinj.

Related posts

Janë sanksionuar 177 shoferë në Shkup, prej të cilëve 59 për vozitje të shpejtë

Z H

Kokainë, dhunë dhe alkool, policia aksion në Tiranë, 9 të arrestuar në pak orë

D V

Shkatërrohet grupi i organizuar kriminal i përfshirë në tregtinë e paligjshme me artefakte, arrestohen tetë persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More