Agjencia Zhurnal.mk.

Ndërprerësi ikonë “Mute” nuk do të jetë në iPhone 15 Pro

Thashethemet thonë se modelet e reja të iPhone 15 Pro nuk do të kenë butonin Mute Switch. 

Në vend të kësaj, ata thuhet se do të shfaqin një buton të ri “Action Button”, i cili do të jetë i programueshëm, duke ju lejuar të zgjidhni funksionin e tij, ashtu si “Butoni i Veprimit” në Apple Watch Ultra.

Nëse thashethemet bëhen të vërteta, ky do të jetë një përmirësim jashtëzakonisht i dobishëm.

Kjo pasi që ndërprerësi i heshtjes, megjithëse ikonik, mund të aktivizojë dhe çaktivizojë vetëm modalitetin e heshtjes dhe nuk mund ta riprogramoni atë për të bërë asgjë përveç kësaj.

Gjithashtu, Butoni i ri i Veprimit mund të ketë funksione specifike në varësi të aplikacionit që po përdorni.

Për shembull, ai mund të shërbejë si një buton diafragmë kur keni hapur aplikacionin e kamerës.

Related posts

A po i jep fund Google aplikacionit Gmail?

D V

Google ndalon gjeneratorin e imazheve Gemini, Inteligjenca Artificiale krijoi fotografi të pasakta historike

D V

Përpara prezantimit, OnePlus na njofton me veçoritë e orës së re Watch 2

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy