Agjencia Zhurnal.mk.

Ndëron jetë bashkëshortja e ish kryeministrit Buçkovski

Shkup, 11 Dhjetor – Ka ndërruar jetë sot në moshën 58-vjeçare profesoresha e FEIT, Aneta Buçkovska.

Eshtrat e të ndjerës Buçkovska do të ekspozohen në kapellë nesër në ora 11:00 në varrezat e qytetit në Butel.

Profesoresha në Fakultetin e Inxhinierisë Elektrike dhe Teknologjive të Informacionit – FEIT u bë doktoreshë e matematikës në vitin 2000, ndërsa nga viti 2001 jep mësim në Institutin e Matematikës dhe Fizikës të FEIT.

FEIT bëri të ditur se do të organizojë një seancë komemorative për të cilën do të ketë njoftim të mëtejshëm.

Buçkovska ishte dhe gruaja e ish-kryeministrit, Vlado Buçkovski.

Related posts

A ju propozua Hungaria për tu arratisur si Gruevski? Meta: Kam respekt, e mori në qafë nepotizmi

Xh M

Azir Aliu: Në numra të deputetëve ne jemi barazi! 13 të VLEN, 15 të BDI-së (VIDEO)

Redaksia

Dimitrievski: ZNAM është opsioni i tretë në bllokun politik maqedonas

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky