Agjencia Zhurnal.mk.

Nderohet figura e Hasan Prishtinës, Ahmeti: Shkupi për të cilin dikur luftuan veprimtarët, sot frymon shqip!

Shkup, 13 gusht – Me rastin e 111 vjetorit të çlirimit të Shkupit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ishte pjesëmarrës në ngjarjen e promovimit të figurës së Hasan Prishtinës në pullë postare në ITSHKSH, për të vijuar dhe me vendosjen e luleve tek shtatorja e veprimtarit Prishtina.

Ahmeti në Facebook shkruan se Shkupi për të cilin luftuan veprimtarët, sot frymon shqip.

Statusi i plotë:

Sot kur po shënojmë 111 vjetorin e çlirimit të Shkupit u bëmë bashkë për të kujtuar Hasan Prishtinën dhe Isa Boletinin me bashkëveprimtarë, për të reflektuar mbi idealin e tyre dhe mbi amanetin që na e lanë për të ruajtur dinjitetin kombëtar. U përkujdesëm që figura e Hasan Prishtinës të jetë edhe në pullë postare në përvjetorin e 150 të lindjes së tij. Shkupi për të cilin ata luftuan, sot më shumë se kurrë frymon shqip!

Related posts

Mariçiq: Ndryshimet kushtetuese janë kushti i vetëm për të vazhduar rrugën tonë drejt BE

Xh M

Shqiptohen 345 kundërvajtje trafiku në Shkup, 173 për tejkalimin e shpejtësisë së lejuar

Xh M

Lloga për ekstradimin e Palevskit: Besoj se të gjitha kërkesat tona do të shqyrtohen në procedurën e mëtejshme në Turqi

Xh M