Agjencia Zhurnal.mk.

Ndarje e marrëveshjeve për bujqit për masën e re “Biznes plan në bujqësinë”

Shkup, 15 dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujëfrave. Lupço Nikollovski sot do të mbajnë fjalim në ngjarjen me rastin e ndarjes së marrëveshjeve së bujqve pr masën e re “Biznes plani në bujqësi”.

Në ngjarje, siç kumtoi pres shërbimi i Qeverisë, kryeministri Kovaçevski, ministri Nikollovski, drejtori i Agjencisë për përkrahje financiare në bujqësi dhe zhvilimin rural, Nikica Baçovski dshe sekretari shtetëror në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Rexhail Ismaili do t’u ndajnë marrëveshje bujqve shfrytëzues të përkrahjes në formë të bashkëfinancimit me vlerë prej 10.000 eurove për shfrytëzues. 

Related posts

Ambasadorja ukrainase në Shkup: Agresioni rus në Ukrainë, sulm ndaj gjithë botës demokratike

Xh M

Mjekët kërkojnë rritje pagash e pacientët shërbime

Xh M

Dallimet në paga, rritet numri i punëtorëve me pagë minimale, Sektori IT kryeson me pagë më të lartë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy