Agjencia Zhurnal.mk.

Ndalohet një tregtar nga Vrapçishti për të vuajtur dënimin me një vit burg

MPB njofton se mbrëmë rreth orës 19:30, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – SPB Galate kanë ndaluar 23-vjeçarin F.A. nga Vrapçishti,

“Ai ishte shpallur në kërkim me urdhër qendror, në bazë të vendimit të gjykatës, për të vuajtur dënimin me një vit burg për veprën penale “Prodhimi dhe tregtimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope dhe prekursorëve”, i dënueshëm nga neni 215 i Kodit Penal”, thuhet në njoftim.

Personi është dërguar në Burgun Tetovë për vuajtje të dënimit.

Related posts

Arrestohet i arratisuri nga burgu i Gostivarit

Xh M

Arrestohet një person për sulm fizik në Balindoll

Xh M

Ndalohet një person në Ohër, i gjendet droga

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky