Agjencia Zhurnal.mk.

Ndalohet një person për vrasje të rëndë në 2020

Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti për Krime të Rënda njofton se, më 26 gusht 2021, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, ka ndaluar personin me inicialet M.D., nga Republika e Shqipërisë, nën dyshimin se ka kryer veprat penale “Vrasje e rëndë”, dhe “Armëmbajtje pa leje”.

 

Ekziston dyshimi se i njëjti, më 12 nëntor 2000, në fshatin Koshare, Komuna e Gjakovës, me armë zjarri ka vrarë një person, dhe ka plagosur dy persona të tjerë.

I dyshuari me urdhër të prokurorit të shtetit gjendet në ndalim 48 orë.

Related posts

Babë e djalë rrahën mes vete në Prizren

D V

Në Shkup 236 shkelje në komunikacion, 83 për vozitje të shpejtë

Z H

Një i vrarë dhe dy të plagosur në qendër të Lushnjes

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More