Agjencia Zhurnal.mk.

Ndalohet hyrja në Izrael për 14 ditët e ardhshme

Shkup, 28 nëntor – Qeveria izraelite ka publikuar kufizime të reja në lidhje me Covid-19, sipas të cilave hyrja në Izrael nuk është e mundur për shtetasit e huaj që nuk kanë qëndrim të rregullt në Izrael, për 14 ditët e ardhshme, duke filluar nga sot (28 nëntor).

 

Për shtetasit e Izraelit, si dhe shtetasit e huaj- rezident në Izrael, të cilët kthehen në Izrael, karantina prej 14 ditësh është e detyrueshme.

Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Izrael këshillon qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut që të respektojnë rregulloret e reja, të mos ballafaqohen me ndalesë në hyrje.

Janë vendosur kufizime në përpjekje për të parandaluar përhapjen e llojit të ri të virusit Covid-19 të quajtur Omikron.

Почнувајќи од денес, 28 ноември, Израел со нови ковид протоколи. Влез во Израел не е можен следните 14 дена….

Posted by Ministry of Foreign Affairs of the Republic of North Macedonia on Sunday, November 28, 2021

Related posts

Analizë/ Kryeministri shqiptar gjallë apo vdekur, bëhet apo s’bëhet?

N E

Bytyqi: Solidariteti dhe bashkëpunimi kryesore për krijimin e rajonit atraktiv që do të tërheqë investime të reja

D V

Nënkryetarja e LSDM-së: Përpjekjet me Alternativën janë të përbashkëta për ne

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More