Agjencia Zhurnal.mk.

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur i Teatrit dhe i Kinematografisë shqiptare

Lajmin e trishtë e ndau institucioni kulturor i qytetit të Shkodrës ku ai kaloi thuajse të gjithë karrierën e tij.

 

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur të teatrit “Migjeni”, Enver Hyseni. Ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për familjen dhe komunitetin e artistëve !

U prehsh në paqe, ENVER HYSENI! Homazhet zhvillohen nesër, me datë 30 Tetor nga ora 10-12, në hollin e teatrit “ Migjeni””, shkruan në mesazhin e publikuar në Facebook, Teatri i Shkodrës.

Në rolin e tij të fundit, tre vite më parë, Enver Hyseni zgjodhi që ishte vetja. Aktori i teatrit Migjeni preferuar ta mbyllë kështu karrierën e tij artistike, duke rrëfyer jetën e tij si aktor, por edhe si njeri. Ka qenë miku dhe kolegu i tij Stefan Çapaliku që shkroi jetën e Enver Hysenit duke mbledhur gjithë kujtimet e tij.

Enver Hyseni ka luajtur role të shumta në teatër dhe film.

Related posts

Nëna nga qielli ma zgjat dorën, më përkund e ma këndon një ninullë

D V

Publikohet libri “Syzheu i jetës”

D V

Veprat më të njohura të pionierit të muzikës elektronike, Klaus Schulze

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More