Agjencia Zhurnal.mk.

NBA ka filluar me spektakël, rezultatet e të gjitha ndeshjeve

Ka përfunduar nëntë ndeshje në NBA, derisa spektaklin nuk mungoi në asnjërën prej sfidave.

 

Los Angeles Clippers triumfuan me rezultat të thellë ndaj Portland Trail Blazers 116-86, duke mos pësuar disfatë në asnjërin çerek.

Një përballje e ashpër ishte edhe ajo në mes të Denver Nuggets e Cleveland Cavaliers, që u mbyll me 99-87 për këta të fundit.

Në kohën shtesë, Boston Celtics arriti të triumfonte si mysafir i Charlotte Hornets me shifrat 140-129.

Fitore në udhëtim mori edhe Milwaukee Bucks që fitoi ndaj Indiana Pacers me rezultat 119-109.

Spektakli nuk mungoi as në sfidën mes Atlanta Hawks e Detroit Pistons, me vendasin që në fund triumfuan 122-104.

Brooklyn Nets mori një fitore komode në shtëpi përball Washington Wizards me rezultat 104-90.

Një fitore komode e mori edhe Miami Heat në përballjen me Orlando Magic 107-90, derisa Toronto Raptors u mposhten në shtëpi nga Chicago Bulls me rezultat 111-108.

New Orleans Pelicans po ashtu fitoi në udhëtim te Minnesota Timberwolves me rezultat 107-98.

Related posts

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

D V

Portugalia i falet Ronaldos – Franca, Holanda, dhe Kroacia marrin vetëm barazime

D V

Mbyllen vazhdimet, fituesi i ndeshjes Zvicër – Spanjë përcaktohet në penallti

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More