Agjencia Zhurnal.mk.

Najçevska: Kështu siç është propozimi francez, edhe unë do të votoja “JO”

Shkup, 14 korrik – “Po të isha unë deputete, do të votoja “JO” për propozimin francez kështu siç është dhe me kurthet që i përmbanë e të cilat indikojnë probleme të ardhshme në procesin e inkuadrimit të Maqedonisë në BE”, shprehet kështu profesoresha Mirjana Najçevska, transmeton Zhurnal.

Siaps saj, në këtë propozim mund të bëhen disa ndryshime të cilat do të ishin të pranueshme.

“Këto ndryshime nuk janë shumë”, thotë ajo.

Para deputetëve sot në Kuvend do të arrijë propozimi francez, e për të do të debatojnë vet deputetët. Në ora 13:00 fjalim do të mbajë edhe kryetarja e KE-së, Ursula von der Leyen./Zhurnal.mk

Related posts

Taravari u bën thirrje Carovskës dhe Zaevit t’i kthejnë paralelet e hequra

D V

Moti sot me diell dhe vranësira, temperatura maksimale 10 gradë celsius

Z.H

Vijon takimi mes Kovaçevskit dhe Mickoskit, bisedohet për zbutjen e krizës

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More