Agjencia Zhurnal.mk.

Na vjen keq, ndoshta ju nuk do të luani lojën e famshme GTA 6 së shpejti

Mund të jetë edhe më e gjatë nga sa kemi menduar para se të vëmë në dorë lojën GTA 6, sepse duket se ajo nuk do të dalë aq herët sa është menduar. 

 

Tom Henderson, i cili është i njohur kryesisht për lajmet e tij (kryesisht) të sakta në Battlefield dhe Call of Duty, kohët e fundit postoi një video duke ndarë disa detaje të pretenduara të GTA 6.

Në video, Henderson parashikon që GTA 6 nuk do të lëshohet deri në mes të vitit 2024 dhe 2025, bazuar në burimet e tij – gati 12 vjet pasi GTA 5 filloi për herë të parë.

Ka disa arsye për këtë, sipas Henderson. Më e madhja është se me sa duket Rockstar Games është përqendruar shumë në “mirëqenien e punonjësve” për 15 deri në 16 muajt e fundit, me zhvilluesin që synon të shmangë krizën e saj. Rockstar thuhet se nuk dëshiron të shpallë lojën derisa të jetë e sigurt se do të arrijë datën e tij të lëshimit, me një qëllim për të shmangur çdo vonesë, por dëshiron ta bëjë këtë pa i bërë punonjësit të punojnë me orë të gjata për të përmbushur një afat të caktuar.

Për më tepër, Henderson pretendon se GTA 6 do të dalë në PS5 , Xbox Series X / S dhe PC.

Duke pasur parasysh mungesat aktuale të PS5 dhe Xbox Series X, Rockstar Games me sa duket po pret derisa të ketë një “treg mjaft të madh” për këto konzola – me fjalë të tjera, derisa shumica e lojtarëve të mund t’i marrin në dorë.

Arsyeja e tretë kryesore që Henderson dha për këtë datë të parashikuar të publikimit 2024/2025 është popullariteti i GTA 5, duke pretenduar se Rockstar nuk do të dëshironte të lëshonte GTA 6 ndërsa paraardhësi i tij është ende kaq i suksesshëm.

Arsyet kanë kuptim, por është akoma zhgënjyese që mund të mos e marrim në dorë GTA 6 për katër vjet të tjerë. 

Related posts

Shoferët janë më pak të stresuar kur ngasin një furgon elektrik, zbulon një studim

D V

Jahti i parë nga Lamborghini, brenda ka dhoma gjumi dhe kabinë shumë moderne – lëvizë me shpejtësi prej 111 km/h

D V

TOGG paraqet “trupin e montuar” të makinës, prodhim i Turqisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More