Agjencia Zhurnal.mk.

Muzeu “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, rreth 25 mijë vizitorë në periudhën janar-maj

Muzeu “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Krujë gjatë periudhës janar-maj, ka shënuar një fluks të lartë vizitorësh vendas e të huaj.

Drejtori i Muzeut Historik dhe Etnografik Krujë, Mehdi Hafizi tha sot se rreth 25 mijë vizitorë kanë vizituar nga fillimi i këtij viti muzeun, me një rritje prej 50% krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

“Edhe këtë vit numrin më të lartë të turistëve të huaj, pritet ta kenë polakët pasuar nga italianët, spanjollët, gjermanë dhe amerikanët”, tha Hafizi për ATSH-në.

Sipas tij, gjatë majit muzeu ka tërhequr vëmendjen edhe të vizitorëve arbëreshë nga Civita (Kalabri), si dhe nxënës nga të gjitha trevat shqiptare.

Related posts

Shfaqet në Zagreb dokumentari kushtuar Adem Demaçit

Xh M

Zogu, pasi plagoset nga Beqir Valteri: Qetësi, këto ngjarje kanë ndodhur edhe më parë!

D V

FËMIJËT …

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy