Agjencia Zhurnal.mk.

Musk shkarkon udhëheqësit e Twitterit sapo merr përsipër kompaninë

Elon Musk e ka marrë përsipër Twitterin, kompani të cilën e bleu për 44 miliardë dollarë.

 

Sapo u kompletua një gjë e tillë, Musk shkroi në llogarinë e tij në këtë medium social që “zogu është cliruar”.

Kështu, ai nuk humbi fare kohë dhe shkarkoi shefin ekzekutiv, Parag Agrawal, si dhe zyrtarin kryesor fiannciar dhe kreun e sigurisë, sipas raportimeve nga Washington Post dhe CNBC.

Agrawal më herët e kishte hedhur në gjyq shefin e Teslës që ta respektojë ujdinë për blerjen e Twitterit, pasi Musk kishte dashur të tërhiqej.

Related posts

Gjithnjë e më shumë pasaporta serbe për qytetarët rusë

Xh M

Armenia arreston 19 persona nën dyshimin për spiunazh

D V

Lufta Rusi-Ukrainë, minutë pas minute

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More