Agjencia Zhurnal.mk.

Mungesë e kuorumit në Kuvend, Konjufca: Kjo legjislaturë nuk e meriton të vazhdojë

Kuvendi i Kosovës ka paraparë që këtë të mërkurë të vazhdojë seancën plenare me pikat e papërfunduara gjatë muajve shkurt dhe mars.

Seanca ishte paraparë të fillojë në orën 10:00, por u shty për në orën 12:30 për shkak të mungesës së kuorumit.

Lidhur me këtë, kryeparlamentari Glauk Konjufca tha se legjislatura aktuale nuk e meriton të vazhdojë, për shkak të sjelljeve të papërgjegjshme të deputetëve.

“Qysh po e shoh këtë sjellje të papërgjegjshme të disa deputetëve, nuk po mendoj se kjo legjislaturë e meriton me vazhdua…emrat ata që nuk kanë ardhur”, u shpreh Konjufca,

Edhe javën e kaluar në mungesë të deputetëve ka dështuar të mbahet seanca, e cila ishte paraparë për ditën e mërkurë.

Related posts

Kurti në Berlin: Me deputetin gjerman diskutuam hapat drejt anëtarësimit në KiE

D V

Gërvalla për KiE: Mbetet ende punë për tu bërë, lot krokodili shqetësimet e opozitës për raportin e DASH-it

D V

Vitia: Numri i operacioneve është rritur në mbi 1400, Klinika nuk është në kolaps

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky