Agjencia Zhurnal.mk.

Muhamet Ramadani, kampion i Evropës U-20

Muhamet Ramadani është shpallur kampion i Evropës U-20, në evropianin që po mbahet në Talin të Estonisë.

 

Atleti ynë fitoi medaljen e artë në hedhjen e gjylës 6 kilogramë.

Rezultati më i mirë i tij në finale ishte 19.92 metra.

Bravo Meti, kampion i EVROPËS U-20🥇👏👏🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰💪Muhamet Ramadani është bërë kampion i Evropës U-20, në evropianin që po…

Posted by Kosovo Olympic Committee on Thursday, July 15, 2021

Ai la kundërshtarët e tij prapa për më shumë se gjysmë metre.

KOK përgëzon suksesin e madh të Ramadanit, trajnerit të tij, Shabanit dhe gjithë komunitetit të atletikës.

Related posts

Goli i jashtëzakonshëm i Rashicës nuk harrohet lehtë, UEFA e rikujton ‘raketën’ e vushtrriasit ndaj Ishujve Faroe

D V

Juventusi e pëson nga ndeshjet ndërkombëtare, Dybala dhe Bernardeschi kthehen të dëmtuar

D V

Griezmann i gatshëm të largohet nga Barcelona nëse i kërkohet zvogëlimi i pagës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More