Agjencia Zhurnal.mk.

MSH: Nënshkruhet marrëveshje për furnizimin e 40 mijë dozave të vaksinave katërvalentëshe kundër gripit

Shkup, 15 tetor  – Ministria e Shëndetësisë, nënshkroi marrëveshje për furnizimin e 40.000 dozave të vaksinave katërvalentëshe kundër gripit. Qasja dhe dërgesa e vaksinave varet prej prodhuesve.

 

Këtë për MIA-n e thanë nga Ministria e Shëndetësisë prej ku theksojnë se me kohë e kanë zbatuar furnizimin e vaksinave për gripin sezonal.

“Qytetarët të cilët janë vaksinuar me vaksinë kundër Kovid-19, në afat prej dy ditësh, gjegjësisht 14 ditë pas dozës së dytë, mund të vaksinohen me vaksinë kundër gripit sezonal – është rekomandimi i Komisionit për imunizim”, potencojnë për MIA-n nga Ministria e Shëndetësisë.

Related posts

Tipi 2 i diabetit: Lëngu i domates dhe çaji i zi ndihmojnë në uljen e sheqernave në gjak

D V

Arsyet pse kur plakeni bëhet më e vështirë të flini

D V

Vitamina që duhet konsumuar gjatë dimrit për të humbur peshë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More