Agjencia Zhurnal.mk.

MrBeast u bë YouTuberi me më së shumti abonentë

MrBeast i ka dhënë fund mbretërimit të PewDiePie si YouTuberi me më së shumti abonentë – ndryshimi i parë në krye në pothuajse 10 vjet.

 

Krijuesi suedez PewDiePie, emri i vërtetë i të cilit është Felix Kjellberg, ishte bërë YouTuberi më i abonuar në gusht të vitit 2013 me videot e tij të reagimit të lojërave.

Në vitin 2019, ai ishte personi i parë që tërhoqi 100 milionë abonentë.

Por MrBeast, i quajtur me të vërtetë Jimmy Donaldson, thuhet se i ka bërë 112 milionë abonentë këtë muaj.

Megjithëse YouTube nuk i tregon numrat e saktë, PewDiePie besohet se ka 111 milionë abonentë.

MrBeast është i njohur për videot me dhurata të mëdha parash dhe çmime, si dhe për punë bamirësie. 

Related posts

Samsung pritet të ketë 32 për qind të ardhura më pak

Lea Muslija

Çmimet e Bitcoin dhe Ethereum kanë rënë ndjeshëm

D V

Sony përgatit emulatorin PS3 për PS5?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More