Agjencia Zhurnal.mk.

MPJ: Reagim ndaj porosive nënçmuese në publik drejtuar fqinjëve tanë

Shkup, 2 korrik 2021– Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut e dënon çdo gjuhë të urrejtjes, pa dallim, veçanërisht kur deklaratat e pamenduara, të papërgjegjshme, si dhe porositë dhe kualifikimet u janë drejtuar shteteve fqinje.

Maqedonia e Veriut përpiqet për intensifikimin dhe thellimin e raporteve të mira ndërfqinjësore dhe shpreson se deklaratat e këtilla të izoluara dhe jo adekuate nuk do të hasin në mirëkuptim te qytetarët tanë.

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut

Related posts

 I dyshuari kryesor për vrasjen e Vanja Gjorçevskës është kapur në Türkiye, procedura për ekstradim ka filluar

Xh M

Spavoski konfirmon: Lupço Palevski është arrestuar në Turqi, ekzekutori i Vanjës u kap nga policia turke në Balikesir

Xh M

Pasiguri e panik pas vrasjes së 14-vjeçares në Shkup

Xh M