Agjencia Zhurnal.mk.

MPB me detaje rreth aksidentit të makinë së policisë

Shkup, 10 korrik – Ministria e Punëve të Brendshme ka gjatë ditës së sotme ka dhënë detaje në lidhje me aksidentin e makinës së policisë, ku si pasojë u lënduan tre policë. Nga MPB njoftojnë se aksidenti ka ndodhur pas përplasjes me një makinë të tipit Mitsubishi Spacestar.

 

“Më 10.07.2021 në ora 03:37 në Shkup, respektivisht  në kryqëzimin mes Rrugës “Franklin Roosevelt” me Rrugën “Orce Nikollov” ka ndodhur aksident trafiku midis një automjeti “Skoda Yeti” nën pronësi të Ministrisë së Brendshme, që po drejtohej K.N . dhe makinës “Mitsubishi Spejster” me targa të Shkupit, që po drejtohej  nga V.A. (41) nga Shkupi. Drejtuesi (punonjës i MPB-së) i automjetit “Skoda Yeti” dhe dy pasagjerë (oficerë policie) të të njëjtit automjet janë lënduar gjatë aksidentit, pas çka u është dhënë ndihmë mjekësore  në Klinikën “Nënë Tereza””, njoftojnë nga MPB.

Related posts

Greqia ndryshon masat, ndalon hyrjen e shtetasve nga vendet e treta

Redaksia

Mariçiq për takimin e Figelit me Kamçevin: Shumë zhurmë për asgjë

D V

“Organizuesit e 27 prillit”/ Prokuroria e pakënaqur me dënimin, mbrojtja habitet pse u dënuan

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More