Agjencia Zhurnal.mk.

MPB arreston dy persona të cilët kanë vjedhur në Çair të Shkupit

Siç njoftojnë nga policia, më 11.11 në Shkup, policët kanë privuar nga liria Xh.H (27) nga Shkupi dhe E.Sh (47) nga Kosova me vendqëndrim në Shkup.

 

Ata dyshohen se në një objekt në Çair kanë marrë disa mjete, ndërsa mjetet e vjedhura janë gjetur tek ata dhe janë kthyer te pronari.

Ata dyshohen po ashtu se disa herë në të njëjtin objekt kanë marrë mjete.

Pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të ngritet kallëzim penal.

Related posts

Atentat ndaj shqiptarëve në Greqi, një i vdekur

D V

Gjendet i vdekur një shtetas i huaj në Qendrën e Azilit në Magure

D V

Ndalohet një person për vrasje të rëndë në 2020

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More