Agjencia Zhurnal.mk.

MPB: Arrestohen dy kontrabandistë të emigrantëve nga Tetova

Nëpunësit policorë nga Stacioni policor për vendkalim kufitar “Bogorodicë” dje i privoi nga liria B.A. (35) dhe I.A. (63) të dy nga Tetova për shkak të kontrabandimit të emigrantëve.

Siç informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, gjatë kontrollit në veturën “BMV”, me targa të Gostivarit, të cilën e drejtonte B.A. ndërsa bashkudhëtar ishte I.A. janë gjetur 10 persona, emigrantë nga Siria.

Shtojnë se emigrantët janë dërguar në Qendrën e pranimit-tranzit “Vinojug” në Gjevgjeli, ndërsa personat janë dorëzuar në stacionin policor për procedurë të mëtutjeshme.

Related posts

Konfiskohen 11 qese marihuanë në Vërmicë

D V

Iu prezantua si shitës i banesave dhe ia merr paratë, mashtrohet mërgimtarja në Gjakovë

D V

Vetura me targa të Serbisë përplas një fëmijë në Tetovë, shoferi ikën nga vendi i ngjarjes

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More