Agjencia Zhurnal.mk.

‘Motoçikleta’ e Tesla-s për fëmijë, lodra e shitur brenda dy jave po rishitet deri në 4 mijë dollarë në Ebay

Pasi Tesla’s Cyberquad për fëmijë u shit, rishitësit në eBay po vënë bast se njerëzit janë të gatshëm të paguajnë deri në 5,000 dollarë për produktin, me disa listime të përfunduara që shkojnë deri në 4,000 dollarë.

 

Sipas mediave të huaja, Tesla lansoi “motoçikletë me katër rrota” në dhjetor dhe e vlerësoi atë për 1,900 dollarë në faqen e saj të internetit.

Çfarë bie në sy është fakti se produkti u shit brenda një jave.

Kjo makinë tregtohet për fëmijët e moshës tetë vjeç e lart dhe ka një shpejtësi maksimale prej 10 miljesh në orë.

Ajo thuhet se ka një bateri litium-jon që mund të funksionojë për rreth 15 milje dhe kërkon rreth pesë orë për të arritur një karikim të plotë, sipas sajtit të Tesla. 

Related posts

VW ID.3 u përfshi nga flakët, shpëtojnë gruaja dhe fëmija i saj në Holandë – por nga vetura elektrike nuk mbeti asgjë

D V

Drejtuesi i makinës së ‘vjedhur’ në Angli filmohet duke shpejtuar përgjatë shinave të trenit, pas ikjes nga policia

D V

Sot, të gjitha veturat kanë ekrane – por një të tillë e kishte edhe një veturë e vitit 1986

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More