Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 25 dhjetor – Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm. Në disa lugina do të ketë kushte ër paraqitje të mjegullës në mëngjes dhe vranësira të ulëta/

 

Do të fryjë erë mesatare, nga drejtimi jugor, e cila do të shkaktojë rritje të temperaturave dhe shkrirje të borës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 9 gradë celcius.

Related posts

Vetëm në vitin 2021 nëpër lokale të natës janë zbuluar 88 valltare të huaja

Z.H

Përmes metodologjisë së re për ndihmë shtetërore për efekt më të madh të investimeve

Z.H

Projekt edukativ për energjinë elektrike përmes programit “EVN Vullnetarizon”

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More