Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 23 shtator – Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira. Në vend do të fryjë një erë e fortë nga pjesa jugore e vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri me 19, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri 35 gradë celsius.

Ditën e diel në disa pjesë të vendit do të ketë reshje të shiut dhe erë të fortë.

Related posts

Jovan Mitreski pritet të jetë kryetar i ri i Kuvendit

Xh M

Xhaferi: Me përkushtim do ta ushtroj pozitën e kryeministrit

Xh M

Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Xh M