Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 25 korrik – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në vend do të fryjë një erë e lehtë veriore.

 

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri në 19, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri në 37 gradë celsius.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike njoftojnë se në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe shumë u i ngrohtë. Do të ketë rritje të temperaturave.

Më ngrohtë pritet të jetë ditën e mërkurë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 34 deri në 40 gradë celsius.

Related posts

Pamje nga zjarri në spitalin modular në Tetovë

D V

Regjistrohen 494 raste me Kovid-19, 474 pacientë të shëruar dhe 12 të vdekur

D V

Rufi Osmani bashkë me Taravarin përkujtuan dëshmorët e flamurit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More