Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 23 nëntor – Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në viset malore do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës, kryesisht në pjesët perëndimore., Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura do të lëvizë në interval prej 8 deri 18 gradë.

 

Në Shkup, moti do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe me erë të dobët deri mesatare jugperëndimore. temperatura minimale do të zbresë deri 4, ndërsa maksimalja deri 11 gradë.

Të enjten moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në male me reshje të kohëpaskohshme të borës.

Stabilizim kalimtar të motit do të ketë të premten dhe të shtunën, përderisa të dielën priten reshje të reja lokale të shiut dhe borës në male. Nga e premtja, temperaturat e mëngjesit në disa vende do të jenë nën zero.

Related posts

Publikohen listat me studentët e vitit të parë të pranuar në konviktet në Shkup

D V

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Redaksia

Osmani në Vatikan në shënimin qendror të jubileut pesë vjet kanonizim të Nënës Terezë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More