Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 22 nëntor – Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Në pjesët lindore të vendit do të fryjë erë e përforcuar. Ndërkohë pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë kushte për reshje të shiut, më të rrëmbyeshme priten në pjesët perëndimore të vendit. Në viset më të larta malore reshjet do të jenë me dëborë.

 

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 10 deri në 16 gradë.

Related posts

Nikolovski riformaton programin e subvencionimit të bujqve

Xh M

Predan: Gjuha maqedonase do të jetë gjuhë zyrtare e BE-së, ajo u pranua nga 26 vende anëtare

Z.H

Osmani për rezolutën e VMRO-DPMNE-së: Procesi duhet të fillojë nga zero

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More