Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoni

Shkup, 24 tetor – Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe më freskët, do të fryj erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar. Pasdite duke u nisur nga pjesët veriore vranësirat do të ulen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 11, ndërsa ajo maksimale prej 12 deri në 18 gradë.

 

Në Shkup, paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa padite vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryj erë mesatare, herë pas here e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsius.

Related posts

Xhaferi – Peleshi: Bashkëpunimi në mbrojtje është rritur përmes mbajtjes së aktiviteteve stërvitëse në dy shtetet

Z H

Shuhet zjarri në rrugën e avokatëve në Shkup

D V

Karellson: Estonia mund të ndihmojë për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut me ndarjen e përvojës së tyre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More