Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Shkup, 28 shkurt – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite me reshje lokale të borës së dobët. Do të fryejë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të lëvizë në interval prej -6 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale prej -1 deri në 9 gradë Celsius.

Nga DPHM paralajmërojnë se në dy ditët në vijim do të mbisundojë mot me vranësira të ndryshueshme me reshje lokake kryesisht të dëborës. Do të fryejë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Nga e mërkura pritet mot i thatë dhe stabil me temperatura më të ulëta të mëngjesit, ndërsa temperaturat e ditës do të jenë në rritje.

Related posts

Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Xh M

Skandali në Onkologji huton qytetarët  – S’ka detaje nga Prokuroria për hetimet

Xh M

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy