Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoni

Shkup, 6 janar – Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe mjegull nëpër lugina. Gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare, e cila në orët e pasdites do të rritet. Do të fryj erë e matur nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 16 gradë.

 

Në Shkup dhe rrethinë, paradite do të ketë paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me vranësira dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.

Related posts

Bekim Sali pranon postin si ministër i shëndetësisë nga Venko Filipçe

Z H

Çdo pasuri mbi 30 mijë euro do të konfiskohet nëse nuk ka vërtetim prej nga është fituar

Z H

Në Tetovë, në 81 vjetorin e lindjes së themeluesit të UT-së Fadil Sulejmanit u organizua turneu tradicional i shahut

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More