Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot në Maqedoni

Shkup, 9 nëntor – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit me erë të fortë veriore.

 

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 5 deri 10, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 14 deri 22 gradë.

Në Shkup kryesisht me vranësira me erë mesatare deri të fortë veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 8, ndërsa ajo ditore do të arrijë deri në 15 gradë.

Në ditët në vijim do të ketë mot të qëndrueshëm me paraqitje të mjegullës nëpër lugina. Temperaturat do të jenë në rënie, kumtojnë nga DPHM.

Related posts

Kosova më e mirë në luftën kundër krimit se Maqedonia e Veriut

I Z

Carovska: Me Ambasadën zvicerane dhe projektin E4E ne planifikojmë zhvillimin e arsimit profesional

Z H

Buçkovski: Bëra çmos që të mos ndërpritet dialogu mes Shkupit dhe Sofjes

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More